Egészséges Városok Magyarországi Szövetsége XVI. Szimpóziuma
"Az egészség és a helyi gazdaság kapcsolódása"
GYULA - 2004. SZEPTEMBER 30. - OKTÓBER 2.
A rendezvény fővédnöke:
Dr. Kökény MihályEgészségügyi, Szociális és Családügyi Miniszter
A rendezvény védnökei:
Dr. Toller LászlóMegyei Jogú Városok Szövetsége Elnöke
Dr. Mucsi Gyula
Békés Megyei ÁNTSZ Tisztifőorvosa
A rendezvény támogatói:
Pándy Kálmán Megyei Kórház GyulaPolgármesteri Hivatal Gyula
Kedves Meghívottak! Az elmúlt 15 évben az Egészséges Városok magyarországi hálózata szövetséggé alakult (1992-ben) és tagjainak száma a kezdeti 4 városról 21-re emelkedett. Az Egészséges Városok magyarországi szervezete 1989 óta hagyományt teremtve évente tartott tudományos konferenciáin az egészség- és környezetfejlesztés különböző problématerületeit célozta meg sajátos eszközeivel, folyamatosan szem előtt tartva az Egészséges Városok alapelveit: - az egyenlő esélyek biztosítását, Az évek során az egészségmegőrzés különböző kérdései és szereplői kerültek az éves tudományos ülések középpontjába, azonban a helyi gazdaság társadalmi szerepvállalásának kérdése szinte mindig kimaradt abból az átfogó stratégiából, amely a helyi tevékenységek hatékonyságát magas szinten biztosíthatja. Az Egészséges Városok Magyarországi Szövetsége 2004. évi szimpóziumát az egészség és a helyi gazdaság kapcsolatrendszeréhez fűződő, pozitív tapasztalatoknak és jövőbe mutató javaslatoknak kívánja szentelni, hiszen a nemzetközi tapasztalatok is azt mutatják, hogy a helyi gazdaság szereplőinek fontos érdekük fűződik lakóhelyük és az ott élő emberek egészségének megőrzéséhez. Az Egészséges Városok program a kezdetektől vállalta olyan innovatív akciók és programok bevezetését és működtetését, melyek az egészségszemlélet változását eredményezhetik, és olyan új szereplők bevonásával járnak, akik a városi életminőség javítását nagymértékben elősegíthetik. Reméljük az Egészséges Városok 2004. évi szimpóziuma minden kedves résztvevőnek segítséget nyújt majd abban, hogy a helyi egészségmegőrzés és -fejlesztés, valamint a helyi gazdaság kapcsolódási lehetőségeit a jövőben könnyebben megtalálhassák és a közös érdekek mentén hatékonyabb munkát végezhessenek. De Blasio Antonio |
![]() |
Köszöntő Dr. Perjési Klára |
A szimpózium célja:
- Az Egészséges Városok mozgalom közel két évtizedes magyarországi és nemzetközi tapasztalataira építve megvizsgálni az egészség és a gazdaság viszonyrendszerét a hazai gyakorlatban, különös tekintettel a helyi közösségi kezdeményezésekre, programokra.
- A gazdaság érdekrendszerének megismerésén keresztül megfelelő segítséget nyújtani az Egészséges Városok Magyarországi Szövetsége tagvárosai számára a helyi gazdasági erőkkel való együttműködésekhez.
- Széleskörű és hatékony együttműködés alapjait megteremteni a gazdaság szereplőinek az egészségfejlesztés helyi kezdeményezéseiben való részvételéhez.
A szimpózium feladata:
- Bemutatni azokat a pozitív kezdeményezéseket és tapasztalatokat, ahol a gazdaság szereplői elkötelezett résztvevői a helyi vagy országos egészség- és környezetfejlesztési közösségi kezdeményezéseknek.
- Megvizsgálni az egészség és gazdaság közös érdekterületeit, és azokkal megismertetni az Egészséges Városok Magyarországi Szövetsége tagvárosait.
- A gazdaság szereplőinek a helyi közösségi egészség- és környezetfejlesztési programokban való részvételét elősegítő módszerek közös kidolgozásának megalapozása.
A szimpózium munkamódszere:
Az Egészséges Városok Magyarországi Szövetsége hagyományaihoz híven a résztvevők plenáris ülések és munkacsoportok keretében ismerhetik meg a szimpózium fő témaköréhez kapcsolódó részterületek eredményeit és tapasztalatait.
Terveink szerint plenáris előadást tartanak többek között:
- Egészségügyi, Szociális és Családügyi Minisztérium
- Környezetvédelmi és Vízügyi Minisztérium
- Gazdasági és Közlekedési Minisztérium
- Országos Egészségfejlesztési Intézet
- Az Egészségügyi Világszervezet Magyarországon működő színtérprogramjai
- Országos szakmai szervezetek
Az Egészséges Városok Magyarországi Szövetsége tagvárosai szekcióüléseken számolnak be az egészség és gazdaság viszonyrendszerében összegyűjtött tapasztalataikról, helyi közös tevékenységekről.
A szimpózium résztvevői:
A rendezvény nyitott, így az Egészséges Városok Magyarországi Szövetségének tagvárosai mellett minden érdeklődő önkormányzat számára biztosított a részvétel lehetősége, és ezáltal az Egészséges Városok program mélyebb megismerése.
Az eddigi gyakorlatnak megfelelően a meghívások során megkülönböztetett figyelmet kapnak a gazdasági szféra országos és helyi szakmai és civil szervezetei.
Tervezett munkacsoportok:
Az Egészséges Városok Magyarországi Szövetsége tagvárosai a helyi gazdasággal való együttműködésekről, annak tapasztalatairól az alábbi fő témakörökben készíthetnek előadást, esettanulmányt, melynek időtartama előreláthatólag maximum 10 perc:
- Helyi egészségfejlesztési tervezés, kutatások, felmérések.
- Helyi akciók, programok.
- Értékelő rendszerek, monitorozás.
- Kommunikációs programok.
Az előadások, esettanulmányok elkészítéséhez kérjük a meghívóban található ÚTMUTATÓ ajánlásait szíveskedjenek figyelembe venni.
A RENDEZVÉNNYEL KAPCSOLATOS INFORMÁCIÓK
I. Szimpóziumon való részvétel
1.) Jelentkezés
- A jelentkezési lap kitöltésével, a részvételi díj és étkezési költségek - a V.ART Rendezvény Szervezés számlájára történő - egyidejű átutalásával együtt.
- Jelentkezési határidő: 2004. szeptember 15.
- A rendezvénnyel kapcsolatos információt a rendezvény felelős szervezője, Mokáné Dr. Komlódi Eszter (06 30 606 7794) és Nagy Zsuzsanna (06 72 312 965) ad.
2.) Előadásra való jelentkezés
- Előadás/esettanulmány bejelentése kitöltésével
- Jelentkezési határidő: 2004. szeptember 15.
- Az előadások előkészítéséhez mellékelten megküldjük a javasolt szerkezeti vázlatot (Útmutató esettanulmányok készítéséhez)
3.) Költségek:
a) Részvételi költség: 6.000 Ft/fő
-
A részvételi költség tartalmazza a regisztrációs költségeket, a kávészünetekben történő fogyasztást.
- A részvételi költséget az étkezési költséggel együtt, a V.ART Rendezvény Szervezés számlájára, a jelentkezési határidőig - szeptember 15-ig - kell átutalni.
- Jelentkezéseket csak a részvételi és étkezési költségek befizetésével együtt áll módunkban elfogadni.
b) Étkezési költség:
- Reggeli: a szállóvendégek részére az adott szállodában, szobaárak a reggelit is tartalmazzák.
-
A résztvevők részére két étkezés térítéses - 2.500 Ft/fő/étkezés áron:
- október 1. ebéd
- október 2. ebéd
Kérjük, a jelentkezési lapon jelölje meg, hogy ezen étkezések közül melyiket igényli.
Az étkezési költséget a részvételi díjjal együtt kérjük a V.ART Rendezvény Szervezés részére átutalni.
c) Szállásköltség:
- A jelentkezési lapon igényelt szállás költségeit - a szálloda számlája alapján - minden résztvevő közvetlenül a szállodának fizeti.
- Minden résztvevő az Agro Hotelban kerül elhelyezésre (térkép):
A nemzetközi hírű Várfürdő közvetlen szomszédságában (20 m), a város központjától 10 percre található. Szolgáltatások: színes tv, hűtőszekrény, telefon a szobákban; drinkbár, masszázs, fodrász. A szauna és pezsgőfürdő használata ingyenes, 16.00-24.00. óráig áll a vendégek rendelkezésére. - Kétágyas szállásfoglalás esetén, kérjük jelezni, hogy kivel kívánja a szobát megosztani, ellenkező esetben a foglalást csak egyágyasként tudják figyelembe venni.
II. Regisztráció-információ:
- 2004. szeptember 30. 10.00 - 14.00. óra Polgármesteri Hivatal (Petőfi tér 3.)
- 2004. október 1. 8.00 - 16.00. óra Agro Hotel (Part u. 5.)
- 2004. október 2. 8.00 - 12.00. óra Agro Hotel (Part u. 5.)
III. Lemondási feltételek:
- A szimpóziumra való jelentkezés 2004. szeptember 20-ig történő visszamondásakor, a "V. Art Rendezvény Szervezés" részére történő befizetésből 20 % levonásra kerül, a fennmaradó összeg a befizető részére visszautalásra kerül.
- 2003. szeptember 25-e után történő visszamondás esetén nincs lehetőség a visszatérítésre.
- A szállásfoglalás szeptember 20-ig történő visszamondására van lehetőség, utána kötbérfizetési kötelezettség áll fenn, 25-ig 20 %, utána visszamondást nem fogadnak el.
IV. Parkolás
A szálloda zárt parkolóval nem rendelkezik, csak nyitottal. A belvárosban történő parkoláshoz parkolási igazolást biztosítunk, mely a regisztráció során vehető át. Ilyen irányú igényét, kérjük, a jelentkezési lapon jelezze.
V. További információ:
A rendezvény felelős szervezője: Mokáné Dr. Komlódi Eszter, koordinátor
Tel: 06 30 606 7794
Fax: 06 66 362 155
E-mail: mokane@gyula.hu
Programbizottság elnöke: De Blasio Antonio, főtitkár
Egészséges Városok Magyarországi Szövetsége
7621 Pécs, Váradi Antal u. 11.
Tel: 72 312 965
Fax: 72 515 961
E-mail: hcfpecs@mail.datanet.hu
Programbizottság titkára: Nagy Zsuzsanna, project asszisztens
Egészséges Városok Magyarországi Szövetsége
7621 Pécs, Váradi Antal u. 11.
Tel: 72 312 965
Fax: 72 515 961
E-mail: nzsuzsu@freemail.hu
Regisztrációs iroda: Gyula Város Polgármesteri Hivatala
5700 Gyula, Petőfi tér 3., Pf. 44
Dr. Asztalosné Varga Judit, rendezvényszervező
Tel: 06 66 362 155
Letölthető:
Térkép | Jpg | 163 Kbyte |
Útmutató esettanulmányok készítéséhez | Rtf (Rich-Text) | 78 Kbyte |
Előzetes program | Rtf | 76 Kbyte |